Mistrzowie we Wprost

782

O Mistrzach Kodowania coraz głośniej. Tym razem artykuł ukazał się we Wproście. Piszą o 118 szkołach zaangażowanych w I edycję programu (na stronie Mistrzów jest tych placówek 117?) i marcowym terminie rozpoczęcia akcji (my kodujemy od stycznia J). Coraz bardziej wciągamy się w programowanie. Super! Oglądajcie nasze projekty na kidblogu. Oto jeden z nich autorstwa Karola:

Wracając do artykułu. Autor pisze o zaletach zajęć, których „korzyści wykraczają poza, potocznie rozumianą, edukację. Przez zabawę uczą analitycznego i kreatywnego myślenia, rozwiązywania problemów oraz pracy zespołowej”.Na koniec przypomnę – akcja Mistrzowie Kodowania uzyskała patronat Pierwszej damy, Ministra Edukacji Narodowej, Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji oraz Ministerstwa Gospodarki. Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji jest wymieniona na stronie Mistrzów jako patron wspierający. Głównym sponsorem jest firma Samsung, która za Mistrzów zdobyla nagrodę w konkursie „Popularyzator Nauki” i uzyskała tytuł „Sponsora Popularyzacji 2013”. Konkurs organizowany jest przez PAP pod patronatem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułI edycja
Następny artykułNapisali o nas