Festiwal Głośnego Czytania – Odkrywcy Wyobraźni

428

Dnia 16 czerwca 2017 roku odbył się w naszej szkole Festiwal Głośnego Czytania – Odkrywcy Wyobraźni. Adresowany był dla uczniów klas I-VI. Po raz pierwszy przekonaliśmy się o sile i magii słowa pisanego. Inspiracją festiwalu był udział szkoły w projekcie edukacyjnym „Książki naszych marzeń”, który zrealizowano w ubiegłym roku szkolnym. Tegoroczne święto książki zapoczątkowały konkursy czytelnicze, plastyczne, edukacyjne, które wprowadziły uczniów naszej szkoły w świat wyobraźni, magii i  fantazji. Festiwal odbył się w dwóch kategoriach wiekowych dla klas I-III i IV-VI. Wszyscy uczniowie obejrzeli spektakl teatralny w wykonaniu młodych aktorów ze szkolnego koła teatralnego Antrakt pt. „Sąd nad książką”. W ramach projektu zaproszeni goście czytali zgromadzonym dzieciom fragmenty książki Rafała Witka pt. „Klub latających ciotek” oraz  fragmenty lektury pt. „Dwanaście rożnych opowieści”. Uczniowie wysłuchali wymienionych wyżej pozycji w wykonaniu: dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lesznie pana Andrzeja Kuźmińskiego, pani Barbary Foryńskiej nauczycielki historii w Zespole Szkół Ekonomicznych w Lesznie, pani Anny Machowskiej dziennikarki Panoramy Leszczyńskiej. Oprócz zaproszonych gości także dyrekcja i nauczyciele naszej szkoły czytali uczniom fragmenty książek.

Dziękujemy za obecność. Tymczasem przypomnijmy sobie, jak było w tym roku na festiwalu. Zapraszamy do fotogalerii.