Czechy 2018 rok

59

W dniach 14-18 maja 2018 roku grupa uczennic i uczniów naszej szkoły pod opieką nauczycieli wyjechała na spotkanie projektowe Erasmus do Czech. Odwiedzili szkołę w małym miasteczku Mecholupy. Wszyscy uczniowie – uczestnicy projektu mieszkali w szkolnym internacie. Sprzyjało to poznawaniu kultur naszych przyjaciół, nawiązywaniu znajomości oraz doskonaleniu języków: niemieckiego i angielskiego. Uczestnicy obserwowali oraz brali udział w zajęciach na różnych przedmiotach. Obejrzeli bardzo ładny program artystyczny o roślinach przygotowany przez czeskich kolegów. Pobyt nie ograniczał się tylko do murów szkoły. W Pilznie zwiedzili Ogród Zoologiczny i Botaniczny. W Dino Parku uczestniczyli w poszukiwaniu ukrytych kości dinozaurów. Dużą atrakcją było również zwiedzanie Parku Narodowego Czeska Szwajcaria niedaleko Hrenska. Pokonali tam kilku kilometrowy spacer po lesie wśród przepięknych roślin, skał i wody. Nikt nie czuł zmęczenia. Co kilka kilometrów dystans pokonywany był łodzią. Wszyscy byli oczarowani widokami przyrody. W miasteczku Żytec zwiedzili Muzeum Chmielarskie. Mieli możliwość zobaczenia jak na przestrzeni kilkudziesięciu lat zmieniała się uprawa chmielu i narzędzi do ich produkcji. Atrakcją  jest  uprawa chmielu w centrum miasteczka jako naturalny eksponat.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKlasowy ogródek Id
Następny artykułZioła